Які ворота вибрати в гараж? Переваги та недоліки рулонних (ролетних) воріт

Ролетні ворота це один з не багатьох варіантів, який дозволяє закрити отвір практично будь-якого типу, будь то побутовий гаражний, складський промисловий або вуличний. Ворота цього плану не скрізь можливо встановити, а також вони не завжди можуть підійти по параметрам теплоізоляції або стійкості до злому. Для того щоб виділити всі «плюси» і «мінуси» рулонних воріт, необхідно розуміти їх конструктив і технічні характеристики, а також знати з яких матеріалів вони виготовлені.

Ролетні ворота можуть бути різних розмірів, при цьому всі складові деталі так само будуть різними, наприклад, ламелі, направляючі, короб і системи управління. Так само можуть бути використані різні матеріали і модифікації. Ламелі можуть бути алюмінієві, заповнені пінополіуретаном, можуть мати в середині додаткові ребра жорсткості ( екструдовані ) .

Недоліки рулонних (ролетних) воріт:
✔ Теплоізоляція, рулонні ворота підходять для приміщень які не опалюються.
✔ У більшості випадків ролетні ворота представлені з алюмінію, що робить їх досить легкими по вазі, виключаючи високу надійність при зломі (виняток – рулонні ворота зі сталі, антивандальний варіант)
✔ При монтажі воріт в отвір (вбудований монтаж) ширина і висота чистого отвору зменшується.
✔ Обмежені можливості в плані декорування воріт, тільки вибір кольорової гами та ламінація “під дерево”.
✔ Неможливо врізати хвіртку.


Переваги рулонних (ролетних) воріт:

 Компактність. Рулонні ворота не займають зайвого простору при відкритті / закритті, як наприклад розсувні ворота які відкриваються назовні, або всередину. Полотно рулоном намотується на вал та знаходиться в захисному коробі. Таким чином, полотно воріт при експлуатації пересувається вертикально.
✔ Простота конструкції. Мінімальна кількість складових, за рахунок чого ворота дуже легко встановлюються і часто навіть не вимагають залучення бригади фахівців по монтажних роботах.
✔ Виконують безпосередньо свої прямі функції захищають від несанкціонованого доступу, від погодних впливів (дощ, сніг, вітер, сонячне світло).
✔ Дотримання правил експлуатації гарантує довговічне використання.
✔ При оснащенні автоматичним приводом, користування воротами стає зручним і комфортним.
✔ Ціна

Виходячи з усіх перерахованих переваг і недоліків, варто відзначити, що для вибору воріт необхідний досить серйозний підхід. Потрібно в кожному окремому випадку зважувати всі «за» і «проти» і лише після цього виносити вердикт, які ворота будуть найбільш підходящими для Вас.